Jiří Vrba


- rok narození: 1974
- bydliště: Brno
- kontakt: vrbici(zavináč)seznam.cz

Narodil jsem se v porodnici. Překvapivě mé matce. Následovalo asi nejšťastnější období mého života. Pak mě začali intenzivněji přizpůsobovat společnosti. Nejprve na základní škole a pak na gymnáziu. V té době se dosti skokově změnil náš společenský diskurz. Takže gymnázium jsem dokončil už jako svobodný občan. Následovně jsem byl podroben učení na elektrotechnika na brněnské VUT. To na mě zanechalo výrazné stopy. Například než rozšroubuju zásuvku, přesvědčím se, jestli není pod napětím. Taky profesně to nějako vymezilo mé pole působnosti. No a pak sem se...nééé před dokončením školy to bylo... oženil. Mám dvě inteligentní (po tatínkovi) a pěkné (po mamince) děti mužského pohlaví (po tatínkovi). Jo, na to jsem zapoměl, úspěšně jsem absolvoval všechny tři akademické stupně mateřské školky - maláče, středňáče i velkáče. A autoškolu. Takže jsem velmi vzdělaný člověk - mám 5 škol.

Od mládí mě zajímá historie. Přivedl mě k tomu asi můj otec (furt si čte nějaký knížky o historii). Taky modelařil a přes modelářství je k historii blízko. Pak mě zaujaly bunkry (to nevím jak se mi přihodilo) a taky čsl. legie (to vím jak se mi přihodilo). To se mi jednou dostala do ruky kronika 4. střeleckého pluku (to nevím jak se mi přihodilo) a já koukal jak péro z divanu...

Taky sem se nějak dostal na www.valka.cz (to vím jak se mi přihodilo). To jsem vyměnil šílenou práci za normální, a zjistil jsem, že člověk má občas i trochu času na sebe. A na internetu jsem hledal něco o historii, no a našel toto, teda tamto (jako www.valka.cz). Je tam zajímavé forum a člověk se může realizovat ve shromažďování faktorgrafických údajů. A díky valce.cz jsem na parkovišti před obchodním domem Prior (teď je to Tesco tuším) za brněnským nádražím (vlakovým, vzhledem k autobusovému je to před) potkal Radima. To jsem ho potkal tedy osobně. Jeli jsme na sraz valky.cz do Jihlavy. Mojím autem s radiálními pneumatikami a... upadeným výfukem. Měl jsem ho přidělanej drátem...ne on vlastně upadl při návratu, předtím jen rachotil.

Postupem času jsme dospěli k názoru, že způsob shromaždování informací a jejich prezentace na www.valka.cz není z nejvhodnějších, a že by se mohl reformovat, a po nepodařenmém pokusu o reformaci jsme si vymysleli vlastní informační systém - EE. To je toto kde teď jste.

P.S.:
Taky rád fotím (teď už málo). A do práce jezdím na kole. Ono je to rychlejší, levnější a zdravější, než autobusem.

Zpět


© 2008 Elektronická encyklopedie historie Úvodní strana | O projektu | Přihlásit se