Radim Kapavík


- rok narození: 1985
- bydliště: Přerov/Brno
- kontakt: radim(zavináč)medialine.cz

Narodil jse se v Přerově, kde od té doby žiju (dříve zcela, nyní zpola). Toto rodiště jsem si vybral proto, že je to železniční uzel a tudíž ideální výchozí bod pro cesty po Moravě a přilehlém okolí. Když jsem bylo ještě malé děcko, zajímalo jsem se o všechno možné, ale dějepis ve mě vždy vzbuzoval odpor. Až mě kamarád na základní škole, který je vždycky hotov se do něčeho nadšeně vrhnout, určitý čas se tvářit, že to je smyslem jeho života, a pak toho nechat, přivedl k zájmu o starověký Řím. Měl dokonce ze dřeva vyřezaný gladius, a tak k jedněm z mých prvních zážitků týkajících se zájmu o historii tak patří vzpomínka na šermování ve školní třídě (shodou okolností přímo nad ředitelnou, jejíž obyvatelé si brzy přišli stěžovat, že je rušíme při jejich práci sestávající z popíjení kávy).

I díky tomu jsem tedy zjistil, že dějepis a historie jsou dvě úplně rozdílné věci, a od té doby se datuje můj zájem o historii, který z nějakého důvodu přetlačil všechny mé ostatní zájmy. Postupně jsem se z Říma přenesl do doby druhé světové války, abych ještě později nakonec pochopil, že první světová válka je ve skutečnosti mnohem zajímavější, a že historie se neskládá jen z antiky a 20. století, ale že také bylo něco mezi tím...

Po základní škole jsem šel na gymnázium, protože mě nic lepšího nenapadlo, a tím jsem si zadělal na studium na vysoké škole. Nyní se proto ve Vysokém učení technickém v Brně, kde tedy z druhé půle žiju (v Brně, ne ve Vysokém učení technickém) učím na programátora, kterýžto proces se (aspoň doufám) už pomalu chýlí k (aspoň doufám) zdárnému zakončení.

Někdy během studia na gymnáziu jsem se dostal ne server www.valka.cz, a to se mi stalo osudným. Seznámil jsem se díky němu se spoustou zajímavých lidí (mimo jiné i s Jirkou), a definitivně propadl historii. Poměrně brzy jsem se přidal k projektu Památníku čs. legií a tím začala naše užší spolupráce s Jirkou, která nakonec vedla až ke vzniku EE... nicméně to už sem nepatří.

K mým dalším koníčkům patří sport (dneska už hlavně běhání, cyklistika, nohejbal, tenis, v zimě bruslení) a četba - všeho možného, ale samozřejmě nejčastěji historické literatury. Nejraději ovšem spojuju turistiku a cestování se zájmem o historii a jezdím po zajímavých místech nejen u nás, ale hlavně u nás (v Československu;-).

Zpět


© 2008 Elektronická encyklopedie historie Úvodní strana | O projektu | Přihlásit se